επιστροφή
![](https://www.onexchange.gr/wp-content/themes/onexchange/assets/images/default/article.jpg)
14 - 04 - 2020
Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική/χρεωστική μου κάρτα σε ΑΤΜ του εξωτερικού;
Οι περισσότερες κάρτες είναι αποδεκτές στα ΑΤΜ του εξωτερικού, αλλά υπολογίστε ότι η διαθεσιμότητα των ΑΤΜ δεν είναι πάντα δεδομένη στη χώρα που ταξιδεύετε.
Στην ανάληψη μετρητών από ΑΤΜ υπάρχει χρέωση που κυμαίνεται από 1,5% έως 2,5% επιπρόσθετα στη χρέωση 2,75% που περιγράφουμε στην προηγούμενη απάντηση.
Ρωτήστε την εκδότρια Τράπεζα της κάρτας σας για όλες τις λεπτομέρειες.
Μοιραστείτε το: